Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Drážďany

Toto mezinárodní letiště se nachází na severovýchodním okraji Drážďan. Detailní informace o letišti najdete v češtině na oficiálním webu letiště Drážďany, plánek letiště.

GPS lokace letiště: 51:07:32N 13:46:02E

Mezinárodní kód letiště: DRS

Adresa letiště Drážďany:

DRS: Flughafenstrasse,
Dresden, Sachsen 01109,
01109, Germany

Drážďany - příjezd na letiště (infografika)

Dokumenty ke stažení:
Drážďany - parking - informace (PDF)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Flughafen Dresden).

Stručný itinerář:

  • z ČR od Ústí nad labem: po dálnici A17, exit A4 směr Bauzen/Görliz/Berlin, exit B81 na silnici B97 směr Flughafen Dresden
  • cesta přes Lipsko: po A4 směr Dresden, exit B81 na silnici B97 směr Flughafen Dresden

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

vzdálenost v kmdoba jízdy v hodinách
Brno 383 3:45
České Budějovice 327 4:00
Jihlava 307 3:00
Karlovy Vary 170 2:30
Liberec 133 1:45
Olomouc 370 5:00
Ostrava 439 5:00
Pardubice 272 3:00
Plzeň 269 3:00
Praha 178 1:45
Ústí n. Labem 87 0:45
Zlín 477 5:00

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Parkování u letiště Drážďany

Drážďany - mapa terminálu (infografika)
Drážďany - parking (infografika)

Parkování na letišti v Drážďanech je možné zajistit několika způsoby:

  • Rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parkování nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je v ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
  • Parkování přímo na letišti: Pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme venkovní stání P2 a P4, kde jsou ceny nejvýhodnější. Parking na 1 den stojí €9, na 1 týden €51 a na 2 týdny €79.

Expecta Vám zdarma nabízí ke každému zakoupenému zájezdu s odletem z Drážďan slevové poukázky na parkování na letišti v hodnotě €15 (při parkování minimálně 7 dní) nebo €30 (při parkingu na letišti minimálně 14 dnů). Poukázku použijete při placení parkovného při odjezdu – nejprve vložte slevovou poukázku, doplaťte rozdíl a následně vyjměte výjezdovou kartu.

  • Parkování na přilehlých soukromých parkovištích s transferem na letiště zdarma. Tato parkoviště jsou obvykle do 10 min. jízdy od letiště. Příklad takovéto služby u letiště Drážďany je například společnost Mc Parking (www.mcparking.com). Ceny nejčastěji využívaných dob na parking jsou 7 dní €34, 12 dní €49 a 14 dní €54. Domluvíte se zde německy, anglicky, polsky nebo španělsky. Platba probíhá na místě předem v EUR.

Cesta vlakem

Vlakové spojení do Drážďan z České republiky je velmi dobré, ve většině případů je možné nalézt i přímý spoj bez přestupů (např. z Prahy trvá cesta vlakem bez přestupů 2:15h). Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz).

České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo na stránkách ČD.

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše). .

Při cestě vlakem přijedete do Drážďan buď na hlavní nádraží (Hauptbahnhof) nebo na nádraží Neustadt. Z těchto stanic Vás na letiště dále přepraví autobusy nebo kyvadlová rychlodráha. Spojení rychlodráhou S-Bahn S2 je nejpohodlnější, zastavuje přímo v novém terminálu letiště a jízdné stojí €1,70.

Cesta autobusem

Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést například zde. Spojení MHD v rámci Drážďan (autobusy, S Bahn atd.) si můžete vyhledat přímo na webu Dopravního podniku Drážďany

Nahoru