Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Hamburg

Letiště se nachází na severním okraji Hamburku. Detailní informace o letišti najdete na oficiálním webu letiště Hamburg

GPS lokace letiště: 53:37:44N 10:00:08E

Mezinárodní kód letiště: HAM

Letiště Hamburg - příjezd na letiště (infografika)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Flughafen Hamburg).

Stručný itinerář:

  • z ČR směr Berlín: po dálnici A24 směr Hamburg, exit Horn směr Flughafen Hamburg.
  • z ČR směr Lipsko a Hannover: po dálnici A7 směr Hamburg, exit na B433 Swebenweg Ring, exit směr Flughafen Hamburg

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

vzdálenost v km doba jízdy v hodinách
Brno 875 8:00
České Budějovice 819 8:15
Jihlava 799 7:30
Karlovy Vary 635 6:00
Liberec 607 6:30
Olomouc 911 9:00
Ostrava 821 8:45
Pardubice 764 7:15
Plzeň 740 6:45
Praha 669 6:00
Ústí n.Labem 579 5:00
Zlín 968 9:15

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Parkování

Letiště Hamburg - mapa terminálu (infografika)
Parking na letišti v Hamburku je možné zajistit několika způsoby:

  • rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parking nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je c ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
  • parkování přímo na letišti – pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme venkovní stání P8 a P9, kde jsou ceny nejvýhodnější. Parking na 1 den stojí € 10, na 1 týden €52 a na 2 týdny €60.

Expecta Vám zdarma nabízí ke každému zakoupenému zájezdu s odletem z Hamburku slevové poukázky na parking na letišti v hodnotě €10 (při parkingu minimálně 7 dní). Poukázku použijete při placení parkovného při odjezdu – nejprve vložte slevovou poukázku, doplaťte rozdíl a následně vyjměte výjezdovou kartu.

  • parking na přilehlých soukromých parkovištích s transferem na letiště zdarma. Tato parkoviště jsou obvykle do 10 min jízdy od letiště. Příklad takovéto služby u letiště Hamburg je například společnost Mc Parking (www.mcparking.com). Ceny nejčastěji využívaných dob na parking jsou 7 dní €55, 12 dní €65 a 14 dní €75. Domluvíte se zde německy, anglicky, polsky nebo španělsky. Platba probíhá na místě předem v EUR.

Cesta vlakem

Vlakové spojení do Hamburku z České republiky lze většinou vyhledat přímé nebo pouze s 1 přestupem (např. z Prahy je doba jízdy ve všední dny cca 7h). Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz).

České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo stránkách ČD.

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše). Prosím informujte se o možnosti Rail&Fly u našich operátorů.

Z hlavního vlakového nádraží jezdí na letiště linka S-Bahn S1 zhruba každých 10 min. J9zda trvá přibližně 25 min.

Cesta autobusem

Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést napríklad zde.

Nahoru