Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Vídeň

Letiště se nachází na jihovýchodním okraji Vídně. Detailní informace o letišti najdete na oficiálním webu letiště Vídeň Schwechat

GPS lokace letiště: 48:06:37N 16:34:11E

Mezinárodní kód letiště: VIE

Dokumenty a soubory ke stažení:
Letiště Vídeň (Wien / Vienna) - autobusové spojení z vlakového nádraží (PDF)
Letiště Vídeň - ceny parkingu (PDF)
Letiště Vídeň - mapa parkingu a příjezdu (PDF)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Flughafen Wien).

Stručný itinerář:

  • z ČR přes Bratislavu: po dálnici A6 a A4 směr Vídeň, exit 13 směr letiště (Flughafen)
  • z ČR přes Mikulov: po B7 směr Wien,dále po A22, napojení na A4 a pak dle značení na letiště (Flughafen)
  • z ČR přes České Budějovice a přes Linec: po dálnici A7 směr Linz, napojení na A1 směr Wien, dále po A21/A4 směr letiště (Flughafen)

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

vzdálenost v km doba jízdy v hodinách
Brno 147 2:00
České Budějovice 215 2:45
Jihlava 182 2:30
Karlovy Vary 441 5:30
Liberec 413 4:45
Olomouc 225 2:45
Ostrava 330 4:00
Pardubice 275 4:00
Plzeň 347 4:45
Praha 313 3:45
Ústí n.Labem 397 4:45
Zlín 244 2:45

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Parkování

Parking na letišti v Vídni je možné zajistit několika způsoby:

  • rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parking nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je c ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
  • přímo na letišti – pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme venkovní stání C, kde jsou ceny nejvýhodnější. Parking na 1 den stojí € 18,50, na 7 dní €77 a na 14 dní €110,5 (přehled cen parkingu najdete zde (pdf)).
  • parking na přilehlých soukromých parkovištích s transferem na letiště zdarma. Tato parkoviště jsou obvykle do 10 min jízdy od letiště. Příklad takovéto služby u letiště Hamburg je například společnost Mc Parking (www.mcparking.com). Ceny nejčastěji využívaných dob na parking jsou 7 dní €48, 12 dní €67 a 14 dní €67. Domluvíte se zde německy, anglicky, polsky nebo španělsky. Platba probíhá na místě předem v EUR.

Cesta vlakem

Vlakové spojení do Vídně z České republiky lze většinou vyhledat přímé (např. z Brna trvá cesta cca 1,5h). Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz).

České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo zde

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše).

Nejčastěji přijedete na vlakové nádraží Wien Südbahnhof, odkud jezdí na letiště autobusová linka, odjíždí zhruba každých 20 min a cesta trvá cca 25 min. Jízdní řád kyvadlové autobusové linky získáte zde (pdf).

Cesta autobusem

Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést například zde.

Například z Brna jezdí přímo na letiště spoj Student Agency a cesta trvá cca 3h.

Z centra ídně je možné využít kyvadlové autobusové dopravy nebo příměstských vlaků S Bahn –na letiště jede linka S2. Detaily MHD ve Vídni získáte zde

Nahoru