Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Stuttgart

Letiště se nachází na jihozápadním okraji Stuttgartu. Detailní informace o letišti najdete na oficiálním webu letiště Stuttgart

GPS lokace letiště: 48:41:26N 9:11:43E

Mezinárodní kód letiště: STR

Dokumenty ke stažení:
Letiště Stuttgart - mapa autobusových spojení (PDF)
Letiště Stuttgart - mapa parking (PDF)
Letiště Stuttgart - mapa příjezd (PDF)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Flughafen Stuttgart).

Stručný itinerář:

  • z ČR přes Norimberk: po dálnici A6 směr Heilbronn, exit 38 na A81 směr Stuttgart, exit 19 na A8 směr Mnichov, na křižovatce Leonsberg-Ost odbočit na A8 ve směru letiště, exit Flughafen dle značení

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

vzdálenost v km doba jízdy v hodinách
Brno 689 6:15
České Budějovice 523 5:15
Jihlava 613 5:30
Karlovy Vary 405 4:00
Liberec 597 5:30
Olomouc 768 7:00
Ostrava 872 8:30
Pardubice 608 5:45
Plzeň 389 3:30
Praha 484 4:30
Ústí n.Labem 570 5:00
Zlín 782 7:30

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Parkování

Parking na letišti ve Stuttgartu je možné zajistit několika způsoby:

  • rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parking nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je c ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
  • parkování přímo na letišti – pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme stání P0 a P8, kde jsou ceny nejvýhodnější. Parking na 1 den stojí € 18, na 7 dní €50 a na 15 dní €90. Parkovací místo přímo na letišti si můžete zarezervovat zde.
  • parking na přilehlých soukromých parkovištích s transferem na letiště zdarma. Tato parkoviště jsou obvykle do 10 min jízdy od letiště. Příklad takovéto služby u letiště Hamburg je například společnost Mc Parking (www.mcparking.com). Ceny nejčastěji využívaných dob na parking jsou 7 dní €43, 12 dní €65 a 14 dní €74. Domluvíte se zde německy, anglicky, polsky nebo španělsky. Platba probíhá na místě předem v EUR.

Cesta vlakem

Vlakové spojení do Stuttgartu z České republiky lze většinou vyhledat se 2 přestupy (např. z Prahy je doba jízdy ve všední dny cca 8,5h). Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz).

České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo zde

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše).

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše). Prosím informujte se o možnosti Rail&Fly u našich operátorů.

Z hlavního vlakového nádraží (Stuttgart Hauptbahnhof) jezdí na letiště linky S-Bahn S2 nebo S3.

Cesta autobusem

Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést například na webu Student Agency. Například ze zástavky Praha-Florenc se do Stuttgartu na hlavní autobusové nádraží dostanete přímým spojem za cca 8,5h. Pro zobrazení busového spojení v rámci Stuttgart klikněte zde.

Nahoru