Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Dortmund

Letiště se nachází v severovýchodní části Dortmundu. Více informací o letišti naleznete na jeho oficiálním webu

GPS lokace letiště: 51:31:06N 7:36:44E

Mezinárodní kód letiště: DTM

Dortmund - letiště - příjezd (infografika)

Dokumenty ke stažení:
Dortmund - letiště - mapa terminálu (PDF)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Dortmund Flughafen).

Stručný itinerář:

  • směr Kassel, A44 směr Dortmund, exit na B1 směr Dortmund Flughafen

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

vzdálenost v km doba jízdy v hodinách
Brno 870 8:00
České Budějovice 773 7:30
Jihlava 794 7:30
Karlovy Vary 561 5:15
Liberec 646 6:15
Olomouc 906 9:00
Ostrava 1053 10:00
Pardubice 759 7:15
Plzeň 639 5:45
Praha 665 6:00
Ústí n.Labem 574 5:00
Zlín 963 9:15

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Parkování

Parking na letišti Dortmund je možné zajistit několika způsoby:

  • rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parking nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je c ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
  • parkování přímo na letišti – pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme venkovní stání P3, P6 nebo P7, kde jsou ceny nejvýhodnější. Parking na 1 den stojí € 8, na 1 týden €35 a na 2 týdny €49.

Cesta vlakem

Vlakové spojení do Dortmundu z České republiky je snadné, většinou se přestupuje pouze jednou v Berlíně. Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz) .

České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo zde

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše). Prosím informujte se o možnosti Rail&Fly u našich operátorů.

Mezi letištěm a hlavním vlakovým nádražím v Dortmundu jezdí kyvadlová doprava, cesta trvá přibližně 25 min a lístek stojí €5,50 (při využití Rail&Fly zdarma).

Cesta autobusem

Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést napríklad zde. Z hlavního autobusového nádraží v Dortmundu se dostanete na letiště kyvadlovou dopravou. Cesta trvá přibližně 25 min a lístek stojí €5,50. Spojení MHD v rámci Dortmundu si můžete vyhledat zde.

Nahoru