Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Düsseldorf

Letiště se nachází na severním okraji Düsseldorfu. Detailní informace o letišti najdete na oficiálním webu letiště Düsseldorf.

GPS lokace letiště: 51:16:50N 6:46:03E

Mezinárodní kód letiště: DUS

Düsseldorf - letiště - mapa terminálu (infografika)

Dokumenty ke stažení:
Düsseldorf - letiště - umístění (PDF)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Flughafen Dusseldorf).

Stručný itinerář:

  • z ČR směr Frankfurt n. Mohanem: po dálnici A3 směr Kolín, dále po A3 směr Düsseldorf, na křižovatce Ratingen-Ost exit na A44 směr Flughafen Düsseldorf.
  • z ČR směr Drážďany : po A14 směr Halle, dále A38 směr Gottingen, A44 Dortmund, A40/A52 Düsseldorf, exit na A44 směr Flughafen Düsseldorf

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

vzdálenost v kmdoba jízdy v hodinách
Brno 937 8:30
České Budějovice 771 7:30
Jihlava 861 7:45
Karlovy Vary 603 5:45
Liberec 720 7:00
Olomouc 1016 9:15
Ostrava 1120 10:30
Pardubice 844 7:45
Plzeň 638 5:45
Praha 733 6:45
Ústí n.Labem 648 5:45
Zlín 1030 9:35

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Mapa MHD:
Düsseldorf - letiště  - mapa MHD (infografika)

Parkování u letiště Düsseldof

Parking na letišti v Düsseldorfu je možné zajistit několika způsoby:

  • rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parking nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je c ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
  • parkování přímo na letišti – pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme venkovní stání P4, P5, P6 a P22, kde jsou ceny nejvýhodnější. Parking na 1 den stojí €22,50, na 1 týden €67,5 a na 2 týdny €82.5. Aktuální ceny parkingu na letišti Düsseldorf najdete zde. V letní sezóně jsou často akční ceny na parking s výraznými slevami i 40% na dlouhodobý dovolenkový parking.

Nově také máte možnost si parkovací místo zarezervovat online přímo na webu letiště Düsseldorf zde.

  • parking na přilehlých soukromých parkovištích s transferem na letiště zdarma. Tato parkoviště jsou obvykle do 10 min jízdy od letiště. Příklad takovéto služby u letiště Düsseldorf je například společnost Mc Parking (www.mcparking.com). Ceny nejčastěji využívaných dob na parking jsou 7 dní €47, 12 dní €58 a 14 dní €62. Domluvíte se zde německy, anglicky, polsky nebo španělsky. Platba probíhá na místě předem v EUR.

Cesta vlakem

Vlakové spojení do Düsseldorfu z České republiky lze většinou vyhledat pouze s 1 přestupem. Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz) .

České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo zde

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše). Prosím informujte se o možnosti Rail&Fly u našich operátorů.

Vlaková zastávka Düsseldorf Flughafen se nachází v bezprostřední blízkosti letiště a přímo k terminálu Vás zdarma převeze plně automatická kyvadlová souprava SkyTrain.

Cesta autobusem

Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést například zde.

Nahoru