Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Frankfurt nad Mohanem

Letiště se nachází na jihozápadním okraji Frankfurtu. Detailní informace o letišti najdete na oficiálním webu letiště Frankfurt nad Mohanem

Při odletu z letiště Frankfurt dbejte prosím zejména zvýšené pozornosti, ze kterého ze dvou terminálů odlétá Váš let. V terminálu 1 naleznete oddíly A, B a C, v terminálu 2 jsou oddíly D a E. Mezi terminály jezdí kyvadlová nadzemní dráha Skyline v několikaminutových intervalech, přeprava je zdarma.

GPS lokace letiště: 50:02:45N 8:33:12E

Mezinárodní kód letiště: FRA

Frankfurt nad Mohanem - letiště - přehled letiště (infografika)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Flughafen Frankfurt).

Stručný itinerář:

 • z ČR přes Norimberg: po dálnici A3 směr Frankfurt, exit na křižovatce Frankfurter Kreuz na silnici B43 směr Flughafen Frankfurt
 • z ČR přes Erfurt: po A4/A5 směr Frankfurt, exit na křižovatce Frankfurter Kreuz na silnici B43 směr Flughafen Frankfurt

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

vzdálenost v km doba jízdy v hodinách
Brno 721 6:15
České Budějovice 555 5:30
Jihlava 645 5:45
Karlovy Vary 387 3:45
Liberec 599 5:45
Olomouc 800 7:00
Ostrava 904 8:30
Pardubice 628 5:45
Plzeň 422 3:45
Praha 517 4:45
Ústí n.Labem 528 4:30
Zlín 814 7:30

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Parkování

Frankfurt nad Mohanem - letiště - doprava na letiště (infografika)
Parking na letišti ve Frankfurtuje možné zajistit několika způsoby:

 • rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parking nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je c ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
 • parkování přímo na letišti – pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme speciální tzv. Holiday Parking, což jsou garáže v blízkosti letiště, ze kterých jezdí 24h denně kyvadlová autobusová doprava k odletovému terminálu. Více přímo na webu letiště zde.

  Ceny parking v zóně Holiday Parking jsou:

  v sezóně 1.4.-31.10. mimo sezónu 1.11.-31.3.
  do 8 dnů € 64 € 49
  do 15 dnů € 79 € 64

  Na parkoviště Holiday parking se dostanete takto: z dálnice A3 nebo A5 následujte cedule na letiště, které Vás navedou na silnici B43. Z té sjeďte na exitu „Cargo Center/ Tor 21-31“. Za protihlukovou stěnou zahněte vpravo na letištní okružní cestu a jeďte podle cedulí na „Tor 31“. Holiday Parking je pod podjezdem vpravo.

  GPS lokace Holiday Parkingu je: 8°32'03"E / 50°01'24"N

  Pokud byste chtěli parkovat na jiném místě blíže o odletovým terminálům, jsou ceny parkingu již vyšší, např. 7 dnů € 115, 14 dnů € 145.

  • parking na přilehlých soukromých parkovištích s transferem na letiště zdarma. Tato parkoviště jsou obvykle do 10 min jízdy od letiště. Příklad takovéto služby u letiště Frankfurt je například společnost Mc Parking (www.mcparking.com). Ceny nejčastěji využívaných dob na parking jsou 7 dní €41, 12 dní €55 a 14 dní €61. Domluvíte se zde německy, anglicky, polsky nebo španělsky. Platba probíhá na místě předem v EUR.

  Cesta vlakem

  Vlakové spojení do Frankfurtu z České republiky lze většinou vyhledat pouze s 1 přestupem (např. z Prahy trvá cesta vlakem ve všední den cca 7h). Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz) .

  České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo stránkách ČD.

  Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše). Prosím informujte se o možnosti Rail&Fly u našich operátorů.

  Z hlavního nádraží ve Frankfurtu se na letiště dostanete linkami S-Bahnu S8 a S9. Letiště ve Frankfurtu obsahuje 2 nádraží navazující přímo na terminál 1Na frankfurtském letišti se nachází 2 nádraží. Obě navazují přímo na terminál 1. Regionální vlaky přijíždí do terminálu 1 v 1.patře, nástupiště 1-3. Mezistátní vlaky odjíždí od tamtéž z nástupišť 4-7.

  Cesta autobusem

  Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést například zde.