Léto u moře, V zimě k moři, hory, lyžování a exotika 2017

Letiště Salzburg

Letiště Salzburg - logo (infografika)" /> Letiště se nachází na jihozápadním okraji Salzburku. Detailní informace o letišti najdete na oficiálním webu letiště Salzburg – W.A.Mozart Airport

GPS lokace letiště: 47:47:36N 13:00:16E

Mezinárodní kód letiště: SZG

Dokumenty ke stažení:
Letiště Salzburg - mapa_mhd (PDF)
Letiště Salzburg - ceny parking (PDF)

Doprava autem

Detailní itinerář cesty včetně mapy, detailů křižovatek a vzdáleností z Vašeho domova až na letiště si můžete vytvořit sami na www.cz.map24.com nebo na www.viamichelin.com (cíl cesty = Flughafen Salzburg).

Letiště Salzburg - mapa příjezdu (infografika)

Stručný itinerář:

  • z ČR přes Vídeň: po dálnici A21/A1 směr Linz pak směr Salzburg, exit 296 směr letiště (Flughafen)
  • z ČR přes České Budějovice: po dálnici A7 směr Linz, napojení na A1 směr Salzburg, exit 296 směr letiště (Flughafen)

Orientační vzdálenosti a doba jízdy z krajských měst v ČR:

doba jízdy v hodinách
Brno 427 4:45
České Budějovice 234 2:30
Jihlava 376 4:30
Karlovy Vary 387 4:30
Liberec 486 5:45
Olomouc 506 5:30
Ostrava 630 6:45
Pardubice 432 5:45
Plzeň 285 4:00
Praha 386 4:45
Ústí n.Labem 470 5:45
Zlín 520 5:45

Výše uvedené vzdálenosti a časy jsou pouze orientační, neberou v potaz možné dopravní komplikace plynoucí z dopravních omezení, kolon nebo nepříznivého počasí. Prosím dbejte vždy na dostatečnou časovou rezervu, při zmeškání letu byste přišli o celou zaplacenou částku!

Parkování

Letiště Salzburg - mapa parkingu (infografika)
Parking na letišti v Salzburku je možné zajistit několika způsoby:

  • rezervujete si jej přímo u nás dopředu při bookaci zájezdu nebo následně zde. Máte možnost si rezervovat buď pouze parking nebo nocleh v letištním hotelu s parkingem po dobu dovolené v ceně. Transfer z parkingu na letiště a zpět je c ceně. Výhodou rezervace přes Expectu je možnost platby v CZK.
  • přímo na letišti – pro dlouhodobý parking (tj. nad 1 den) doporučujeme venkovní stání P3 a P7, kde jsou ceny nejvýhodnější. Parking na 1 den stojí € 11,30, na 7 dní €68,3 a na 14 dní €109,6 (přehled cen parkingu najdete zde (pdf)).
  • parking na přilehlých soukromých parkovištích s transferem na letiště zdarma. Tato parkoviště jsou obvykle do 10 min jízdy od letiště. Příklad takovéto služby u letiště Hamburg je například společnost Mc Parking (www.mcparking.com). Ceny nejčastěji využívaných dob na parking jsou 7 dní €44, 12 dní €58 a 14 dní €58. Domluvíte se zde německy, anglicky, polsky nebo španělsky. Platba probíhá na místě předem v EUR.

Cesta vlakem

Vlakové spojení do Salzburku z České republiky lze většinou vyhledat přímé (např. z Prahy trvá cesta cca 6,5h). Pro vyhledání vlakového spojení prosím využijte vyhledávač Českých drah (www.idos.cz).

České dráhy mají speciální výhodné tarify pro cesty po Evropě (zejména tarif City Star), prosím ověřte si aktuálně platné možnosti přímo zde

Další možné slevy či dopravu po Německu zcela zdarma v rámci Vámi zakoupeného zájezdu je možné získat od německých drah (Deutsche Bahn) a určité německé cestovní kanceláře (seznam zde)v rámci programu Rail&Fly (odkaz na sekci výše).

Z hlavního vlakového nádraží (Salzburg Hauptbahnhof) jezdí na letiště autobusová linka č.2, odjíždí zhruba každých 10 min a cesta trvá cca 20 min. Jízdné je € 2. Detaily MHD v Salzburku získáte zde (pdf).

Cesta autobusem

Možnost dopravy autobusem a vyhledání spojení můžete provést například zde. Z hlavního vlakového nádraží (Salzburg Hauptbahnhof) jezdí na letiště autobusová linka č.2, odjíždí zhruba každých 10 min a cesta trvá cca 20 min. Jízdné je € 2. Detaily MHD v Salzburku získáte zde (pdf).

Nahoru